Letošní Banjo se vzpomínkou na Michala Tučného

Kdo bude mít letos možnost rozvířit na Banju naposledy prach na pódiu, pamatujícím všech předchozích XV. ročníků?

 

Chladná tmavá rána nám již pár dní nemilosrdně připomínají, že léto je minulostí a zase se blíží čas, kdy většina z nás alespoň občas uvítá možnost prožít něco hezkého pěkně v teple. Jednu z takových příležitostí nabídne jako tradičně Bystřické banjo, tentokrát v sobotu 8. listopadu. Konat se bude tradičně ve stařičkém bystřickém kulturním domě Nadační a při té příležitosti máme dobrou zprávu. Vše nasvědčuje tomu, že se sejdeme v těchto zubem času značně poznamenaných prostorách naposledy, protože pokud se nestane nic mimořádného, měl by náš kulturní dům do příštího Banja projít tolik očekávanou rekonstrukcí.

Kdo bude mít tedy letos možnost rozvířit na Banju naposledy prach na pódiu, pamatujícím všech předchozích XV. ročníků?

Předně to bude dcera Michala Tučného Michaela, která zazpívá ty nejznámější skladby legendy české country hudby, svého otce Michala Tučného za doprovodu skupiny Fešáci. Ti jako hosté ukončí svým téměř dvouhodinovým koncertem s názvem „Tam u nebeských bran“ letošní Banjo. Zazní písně Poslední kovboj, Tam u nebeských bran, Pověste ho vejš, Cesty toulavý, Všichni jsou už v Mexiku, samozřejmě Paní má se má, Šéfe, Buráky ...

Této bystřické premiéře ale bude samozřejmě předcházet hlavní program – tradiční přehlídka kapel hrajících trampskou, folkovou, country a bluegrass muziku. Letos se vám představí bruntálská bluegrassová kapela Arrest, zavítá k nám už ne zdaleka ortodoxně jednostranně na bluegrass zaměřená kapela BG Styl, opět rádi uslyšíme Domino i brněnskou trampskou skupinu F.T.Prim a z Přerova tentokrát dojede tramp-folková kapela Špunt. Samozřejmostí je účast vítěze loňského Banja – folkové Švédovy trojky z Moravského Krumlova.

Zapište si prosím do svého kalendáře, že v sobotu 8. listopadu odpoledne a večer můžete strávit „odpolední směnu“ v přátelském prostředí naplněném krásnou hudbou. Budete-li chtít mít své místo jisté a ušetřit na vstupném nemalý peníz, nečekejte a zakupte vstupenku v Kulturním a informačním centru na Zámeckém náměstí. Vstupenky budou v předprodeji od 30. září za cenu 120,- Kč, v den konání za 160,- Kč, děti do 15 let zdarma. Rezervace je možná na telefonu 585 351 680, vstupenky je nutno vyzvednout do tří pracovních dnů.