Město Velká Bystřice

Oficiální informační portál
2.7.2022
 
 

Vyhledávání

Zátopek

zatopek
Anotace:Kinoamfík uvádí:
Místo konání:Velká Bystřice, amfiteátr,
Datum konání:12.8.2022 od 20:30 do 23:00 hodin
Tematická kategorie:Film - hraný film
Pořadatel:Město Velká Bystřice

Podrobný popis:

Výpravný film režiséra Davida Ondříčka, věnovaný nejen sportovnímu, ale i životnímu příběhu jednoho z největších světových atletů všech dob, čtyřnásobného olympijského vítěze, Emila Zátopka. Příběh o vítězstvích v lásce i ve sportu, k nimž je třeba především velké srdce.

Australský rekordman Ron Clarke přijíždí v pohnutém roce 1968 do Prahy za legendárním běžcem Emilem Zátopkem, jehož bezmezně obdivuje. V rozhovorech Rona s Emilem se děj filmu retrospektivně vrací do stěžejních momentů atletova sportovního i soukromého života a spojuje se v komplexní portrét muže, jenž neztrácí tempo ani poté, co jeho poslední závod skončí a jenž dokáže bojovat nejen na atletickém oválu. Film vypráví o nezlomné síle vůle, která dodnes inspiruje tisíce sportovců po celém světě. A také o jedinečném vztahu dvou lidí – Emila a Dany Zátopkových – kteří navzdory všem překážkám spolu strávili celý život. (text a plakát Falcon)

Hrají: Václav Neužil ml., Martha Issová, James Frecheville, Robert Mikluš, Jiří Šimek, Milan Mikulčík, Peter Nádašdi, Štěpán Kozub a další
ČR, premiéra 26. 8. 2021, 131 min.

- změna programu vyhrazena
- začátky představení budou upřesněny
- vstupné dobrovolné
- v případě nepříznivého počasí se nepromítá
- občerstvení zajištěno


 
load