Zdena Höhmová, Miroslava Trizuljaková: Reflexe 19 – 23

pozvánka galeriezet - zdena höhmová, miroslava trizuljaková - reflexe 19-23.jpg
Pořadatel: Město Velká Bystřice a galeriezet
Místo konání: Velká Bystřice, galeriezet
Datum konání: 30.7.2023 až 28.9.2023
Vstupné: Dobrovolné
Typ akce: Výstava
Tematická kategorie: Výtvarné umění - malířství
Anotace: Bystřická galeriezet zve na výstavu obrazů

Podrobný popis:

Zdena Höhmová, brněnská rodačka (*1955).
Studovala na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně, Akademii výtvarných umění v Praze, ateliér pro krajinářskou a figurální malbu prof. F. Jiroudka.
Působila na Katedře výtvarné výchovy PF UJEP v Brně a na VŠUP v Praze. Od roku 1988 se věnuje volné malířské tvorbě, kresbě, grafice a příležitostně knižní ilustraci. Je členkou Sdružení Q a Sdružení pražských malířů. Žije a pracuje v Brně a v Praze. Od roku 1981 uspořádala u nás a v zahraničí přes 70 autorských výstav, zúčastnila se kolem 150 společných výstav, uměleckých projektů, bienále a sympozií, veletrhů současného umění, aukčních salonů a dalších. Zastoupení ve sbírkách (výběr): Národní galerie v Praze, Moravská galerie v Brně, Muzeum mesta Brna. Soukromé sbírky v ČR, Belgii, Francii, Německu, Rakousku, Itálii a USA.

Miroslava Trizuljaková, nar. 1955 v Olomouci.
Akademická malířka a restaurátorka. Žije a pracuje v Seničce u Olomouce. Je členkou Unie výtvarných umělců Olomoucka. Od roku 1981 se věnuje převážně restaurátorským úkolům na významných památkách, zejména na nástěnných malbách a freskách (např. Přemyslovský palác a kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Olomouci, dřevěný kostel v Kunčicích pod Ondřejníkem,Vyšehorkách u Mohelnice, kaple sv. Rocha u Úsova... Miroslava Trizuljaková zároveň rozvíjí vlastní volnou malířskou tvorbu a spolupracuje s manželem, akad. mal. Markem Trizuljakem, na některých výtvarných realizacích v architektuře. Podílela se na organizaci mezinárodních výstavních projektů,  ("Stavíme mosty", Rimini 1995, "Rimini - Světlo a barva" Rimini 2002, „Město jako místo pro člověka“, Olomouc, Brno, Praha a Rimini 2004 - 2006)

Otvírací doba galeriezet:
úterý – pátek 9:30 – 18:00, sobota, neděle 10:30 – 19:00, pondělí zavřeno

load