Duo Bohemia Bass

Duo Bohemia Bass
Pořadatel: Město Velká Bystřice
Místo konání: Velká Bystřice, galeriezet
Datum konání: 18.2.2023 od 19:00 do 20:00 hodin
Vstupné: 80 Kč, děti zdarma
Typ akce: Koncert
Tematická kategorie: Hudba - vážná hudba
Anotace: srdečně zveme na komorní koncert Kruhu přátel hudby.

Podrobný popis:

Violoncellista Petr Šporcl a kontrabasistka Eva Šašinková v unikátním spojení smyčcových nástrojů s nejhlubším tónem.

Petr Šporcl je žádaným sólovým i komorním hráčem. Jeho hra zaujme nejen bravurně zvládnutou technikou, ale zejména výjimečným muzikantským a osobitým projevem. Je bratrem houslového virtuosa.
Na violoncello začal hrát v sedmi letech na LŠU v Českých Budějovicích. Ve studiích pokračoval na Konzervatoři v Praze ve třídě prof. Františka Pišingera a AMU v Praze u prof. Daniela Veise. Během studií na AMU byl na základě konkursu vybrán jako jeden ze třiceti studentů z celého světa a dostal nabídku stipendia v USA. Poté 5 let působil jako koncertní mistr violoncell Pražské komorní filharmonie a v r. 1995 byl u zrodu M. Nostitz Quarteta, jehož členem je doposud.

Eva Šašinková se věnuje jako kontrabasistka především komorní a sólové činnosti.
Hudbě se začala věnovat na LŠU ve Strážnici. Po studiích na Konzervatoři P. J. Vejvanovského završila své hudební vzdělání na Akademii múzických umění v Praze ve třídě doc. Jiřího Hudce.
Je členkou Pražského smyčcového dua a Českého komorního tria. Pravidelně spolupracuje s Miroslavem Vilímcem (koncertní mistr ČF), dále spolupracovala s řadou známých osobností (např. Radovan Lukavský, Alfred Strejček, Martina Kociánová, Marie Retková, Světlana Nálepková, Jitka Hosprová a další).
Ve Velké Bystřici již několikrát koncertovala s houslistou Milošem Černým a básníkem, textařem, publicistou a moderátorem Františkem Novotným.


load