Hlášení rozhlasu ze dne 12. srpna

stará radnice

Informace z městského úřadu

KULTURA/SPORT:

 • Město Velká Bystřice a Sbor dobrovolných hasičů Velká Bystřice vás srdečně zvou do areálu Zámeckého parku u amfiteátru, kde se 16. srpna 2014 od 14 hod. uskuteční soutěž hasičských družstev mužů a žen. Po celou dobu soutěže je zajištěno bohaté občerstvení a pitný režim. Téhož dne večer je připravena hasičská zábava. 
 • Zveme širokou cyklistickou veřejnost k návštěvě všech obcí regionu Bystřička. V letošním roce se uskuteční již III. ročník této poznávací jízdy, která bude spojena s Dnem regionu Bystřička. Začátek akce bude 16. srpna 2014 v 9:30 hod. ve sportovním areálu v Bystrovanech, účast na zahájení akce není povinná. Průběh akce je individuální, včetně nástupního místa a každý účastník si trasu volí sám. Nevybírá se žádné startovné ani vstupní poplatek. Každý účastník obdrží za své přítomnosti na daném místě JEN jedno razítko. Trasa má celkem 11 stanovišť. Na závěr výletu si můžete dopřát oddych  i pobavení na Dnu mikroregionu Bystřička, který se uskuteční v amfiteátru a v Zámeckém parku ve Velké Bystřici, v případě nepříznivého počasí v sále KD Nadační tamtéž. Čeká na vás kulturní program nejen s hasičskou dechovkou, ale i s bohatým občerstvením. Mapky k výletu získáte s předstihem na jednotlivých obecních úřadech obcí regionu Bystřička, v informačním centru v podloubí radnice na Horním náměstí v Olomouci a v Kulturním a informačním centru Velká Bystřice, Zámecké náměstí 775 v době Út-Pá 9.30 – 18 hod. , So-Ne 11 – 19 hod. Ústřižky mapky/letáku se všemi razítky budou slosovány a výherce obdrží poukaz na let balonem, který věnoval senátor Ing. Martin Tesařík.
 • Sportovní klub Velká Bystřice oddíl kopané zve příznivce sportu a nejen je na utkání v kopané, které se uskuteční v neděli 17. srpna 2014 od 16:30 hod. na hřišti Na Letné ve Velké Bystřici mezi SK Velká Bystřice a FK Slavonín. Občerstvení zajištěno. Těšíme se na vaši návštěvu.
 • V sobotu 23. srpna 2014 se od 13 do 17 hod. uskuteční dopravně preventivní akce PČR zaměřená na cyklisty a chodce. Akce se uskuteční parkovišti u Hotelu Zámek. Pro cyklisty a nejen pro ně zde budou přichystány dva stany, kde si společně se zástupci Českého červeného kříže – tým Pomáháme pomáhat budou moci vyzkoušet první pomoc. V rámci druhého stanu zde bude zástupce BESIP (Ing. Miroslav Charouz), společně s Policií ČR, kde si budou moci vyzkoušet návštěvníci tzv. opilecké brýle a dopravní testy. 
 • V Kulturním a informačním centru Velká Bystřice probíhá předprodej vstupenek na ikona souboruFolk na letním, který se koná 23. srpna 2014 v Mariánském Údolí. Vystoupí Věra Martinová, A. M. Úlet a další. Cena vstupenky v předprodeji 110,- Kč, děti do 15 let v doprovodu dospělé osoby vstup zdarma.
 • Ve středu 27. srpna 2014 se uskuteční improzápas pod širým nebem. Představení divadla Odvaz se koná od 19 hod. na nádvoří před KIC ve Velké Bystřici. Cena vstupného: dospělí 100,- Kč, děti 70,- Kč. Jste srdečně zváni!
 • Město Velká Bystřice a Auto-velo-klub vás zvou 30. srpna 2014 od 7 -  16 hod. na cykloturistický výlet do vojenského výcvikového prostoru Libavá, kdy se uskuteční 4. ročník akce Letní Bílý kámen. Více informací naleznete na  www.akcebilykamen.cz . Na setkání s vámi v letní libavské divočině se těší bystřičtí pořadatelé. 
 • V sobotu 30. srpna 2014 od 9 hod. se uskuteční v areálu SK mezinárodní turnaj mladších žáků v házené pod názvem Generali Cup 2014. V neděli 31. srpna 2014 tamtéž se uskuteční mezinárodní turnaj starších žáků v házené pod názvem Sportovní mládí Cup 2014. Přijďte fandit mladým sportovcům! 
 • OSTATNÍ:

 • Do 30. září 2014 se můžete zapojit do fotografické soutěže s názvem ikona souboru„Napiš, vyfoť a vyhraj!“ . Vytvořte originální fotoreportáže z fotografií projektů ROP Střední Morava a soutěžte o ceny! V průběhu měsíce října proběhne hlasování o 3 nejlepší práce a jejich autoři budou odměněni cenami, tak neváhejte a foťte naše bystřické projekty (Kulturní a informační centrum, Zámecké náměstí, amfiteátr, nově spravené chodníky např. u ŘK kostela apod.) a nejen tyto. Další tři nejlepší fotoreportáže pak vybere odborná porota. Veškeré bližší informace k soutěži, pravidla a přehled cen najdete na www.mujprojekt.eu v sekci Zajímavé akce.
 • Vytvořeno 15.8.2014 17:19:20 | přečteno 366x | martina.skalova
  load