Zprávy z příprav festivalu

Soubory z Lidového roku 2021

Lidový rok se uskuteční v sobotu 4. září 2021

Vážení a milí přátelé folkloru a příznivci festivalu Lidový rok,

dovolujeme si vás informovat, že pokud v epidemiologické situaci nenastane nečekaný nepříznivý zvrat, budeme moci letošní ročník festivalu USKUTEČNIT!
Přiznáváme, že letošní organizace je ještě obtížnější než ta loňská. Vloni jsme měli soubory nasmlouvané a jen jsme čekali, jak se situace vyvine. Letos jsme soubory mohli oslovit až nedávné v době, kdy se přece jen začalo ukazovat pověstné světlo na konci tunelu. Dospělé kolektivy začínají obnovovat zkoušky, ale v mnoha případech neví, zda budou schopni v září vystoupit s kvalitním programem. Opět bylo jasné, že není možné počítat s účastí dětských souborů - jejich výpadek v nácviku trval víc jak rok a bude ještě nějaký čas trvat, než se děcka dostanou do kondice. Velký otazník nadále visí nad účastí zahraničních souborů. Zkoušíme oslovit alespoň naše sousedy ze Slovenska a Polska, i když zatím netušíme, za jakých podmínek by se mohli a též byli ochotni zúčastnit (testy, covid pasy...?).
Z těchto skutečností vyplynulo, že Lidový rok i letos proběhne jako jednodenní akce.
V jednání je ještě možnost páteční festivalové předehry. Velice pozitivní zprávou je, že účast potvrdil náš hlavní host, Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ, který by měl vystoupit v sobotu s celovečerním koncertem.

Věříme, že se nám celý program podaří sestavit tak, aby festival proběhl k všestranné spokojenosti a za radosti z možnosti setkání.

Těšíme se na vás ve Velké Bystřici o prvním zářijovém víkendu.

Program (budeme průběžně upřesňovat):
Pátek od 20 hod.: GOOD WORK – koncert oblíbené pop gospelové skupiny
Sobota od 10 hod.: folklorní soubory: ZPIT Opole – Polsko, Kunovjan – Uherské Hradiště, Javořina – Rožnov pod Radhoštěm, Jaro – Ústí nad Orlicí, Haná – Velká Bystřice
Sobota od 18 hod.: Ozvěny Gajdefestu – hudební pořad s dudáky a gajdoši
Sobota od 20 hod.: Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ
Doprovodné programy: jarmark (sobota od 10 hod.), výstavy, pouťové atrakce, regionální gastronomie.

Vytvořeno 10.6.2021 15:41:27 | přečteno 434x | petr.nakladal
load