Bílý kámen po šestadvacáté! Libavá se na den otevře cyklistům a turistům

Turistické značení Bílý kámen

Cyklisti, turisti i koloběžkáři, zbystřete! I letos se na prvního máje na jediný den v roce otevře lidem zapovězený Vojenský újezd Libavá. Uskuteční se totiž XXVI. ročník cykloturistické akce Bílý kámen.

Vojenský prostor bude otevřen od 7 do 16 hodin, účastnický poplatek je 40 Kč, děti do 10 let neplatí. Ke vstupu si můžete vybrat jedno ze vstupních stanovišť. Jejich umístění naleznete v mapě akce, která je ke stažení na webových stránkách www.bilykamen-libava.cz. Do vojenského újezdu můžete pouze s platným OP či cestovním pasem.

Další nutnou podmínkou vzhledem k náročnosti terénu je povinnost nosit cyklistickou přilbu, pořadatelé také doporučují jet na vhodném horském nebo trekovém kole v dobrém technickém stavu.

Naplánujte si vlastní trasu!

V mapě akce jsou přehledně vyznačeny nejen povolené trasy pro 1. května, ale také významná místa, kilometráž, nebo další služby pro účastníky jako jsou občerstvení, zdravotník nebo cykloservis. Pokud si mapu nepřibalíte s sebou, nemusíte se bát – dostanete ji při vstupu na akci společně s identifikačním páskem na ruku.

Vlakem nebo autobusem?

České dráhy, a.s. i letos vypraví dva posilové vlakové spoje se zvýšenou kapacitou přepravy kol. Tyto vlaky zastavují na zastávkách Olomouc hl. n., Velká Bystřice, Hlubočky zast., Hrubá Voda, Hrubá Voda-Smilov, Jívová a Domašov nad Bystřicí. Jízdní řády těchto spojů naleznete ve zvláštním Zpravodaji akce.

Pro starší účastníky a rodiny s dětmi vyjedou i letos na trasy Bílého kamene autokarové zájezdy. Autobusy vyjíždí z Olomouce a Velké Bystřice, každý autobus bude mít svého vlastního průvodce. Těmito průvodci se v letošním roce stanou členové spolupořádajícího spolku Lubavia. Lubavia je okrašlovací spolek, který se stará o rekonstrukci zaniklých památek na Libavé, a proto obdrží 10 korun z každé vstupenky na podporu jejich činnosti. Lístky do autokarů je potřeba rezervovat dopředu, jejich předprodej zajišťuje Kulturní a informační centrum Velká Bystřice.

Sdílejte s námi své zážitky

Budeme rádi, když všechny své zážitky z Bílého kamene budete sdílet s námi.
Máme své hashtagy na Facebooku i Instagramu: 
#BilyKamenLibava, #BK2019 #Libava2019
nebo nám své fotografie můžete posílat na email info@bilykamen-libava.cz.

Pro další informace se obracejte na hlavního pořadatele:

Milan Heřman
+420 608 883 302
e-mail:
herman@souborhana.cz
www.bilykamen-libava.cz

Sestavil: Kristián Heřman
Vytvořeno 6.4.2019 15:03:59 | přečteno 710x | martina.skalova
load