Bystřické kluziště se 3. prosince otevírá veřejnosti

příprava kluziště

ve 13 hod.

Venkovní teploty příznivě přispěly k tomu, abychom mohli vytvořit kvalitní led v rekordním čase a spustit tak třetí prosincový den bruslení pro veřejnost.

Máme-li v bodech upozornit na několik důležitých informací, pak jsou to tyto:

  • Vstup na kluziště vám bude umožněn pouze s platnou vstupenkou. Vstupné bude prodáváno na jeden ucelený blok bruslení.
  • Maximální kapacita kluziště je 50 lidí.
  • Kluziště je určeno výhradně pro bruslení a lední hokej. Hokej však nesmí probíhat v době, kdy je kluziště otevřeno pro veřejné bruslení. Kluziště není určeno pro tréninky nebo zápasy v hokeji v rámci registrované soutěže.
  • Děti do 6 let smí na led vstupovat pouze v doprovodu dospělé bruslící osoby a s ochranou hlavy, kterou by měla být vhodná helma – akceptujeme např. i cyklistické.
  • Na kluziště je zakázáno např. vstupovat na led bez bruslí a bez rukavic, vstupovat na led s hokejkou během doby, kdy je kluziště otevřené pro veřejné bruslení a bruslení pro nejmenší, vstupovat na led mimo dobu vyhrazenou pro bruslení, ale i další činnosti vymezené v provozním řádu kluziště.
Kluziště je z bezpečnostních důvodů monitorováno kamerovým systémem se záznamem.Veřejnosti je rovněž k dispozici webová kamera , která slouží zejména k tomu, aby si každý mohl ověřit, zda je kluziště v provozu, případně zjistit jeho aktuální obsazenost.
Základní cena vstupného je stanovena na 80 korun pro osoby nad 15 let, děti zaplatí 40 korun. Vstupné vždy platí na jeden ucelený blok 60 až 90 minut, po jehož ukončení musí všichni kluziště opustit a následně bude probíhat úprava ledu.

Veřejnost si může celý areál pronajmout ve stanovených hodinách, aktuální stav rezervací můžete sledovat na webových stránkách města v sekci Kluziště.

V dopoledních hodinách si mohou areál pronajmout jak místní školy, tak školy z širokého okolí.

Připravena je i půjčovna bruslí, kde je v současné době k dispozici 35 párů bruslí všech velikostí. Půjčovna bruslí je v provozu pouze při bruslení veřejnosti. Občerstvení na Zámeckém náměstí v době provozu veřejného bruslení bude zajišťovat Hotel Zámek Velká Bystřice s.r.o.
Sociální zařízení umístěné mezi náměstím a amfiteátrem je k dispozici.

Provozní doba bude průběžně upravovaná a je obecně stanovena od 9:00 hod. do 21:00 hod. Provoz bude omezen ve dnech 24., 25. a 31. 12. 2022, kdy bude ukončen již ve 14:30 hod. Obecně platí, že v dopoledních hodinách areál využívají školy, odpoledne veřejnost a večer je k dispozici pro placené pronájmy. Rozvrh hodin je zveřejněn na webových stránkách.

Pokladna pro vstupenky na kluziště a půjčovna bruslí je v přízemí Kulturního a informačního centra. Pokladna pro bruslení veřejnosti se otevírá 30 min. před zahájením prvního bloku. Platby jsou možné pouze v hotovosti, děkujeme za pochopení. 

Více informací o kluzišti najdete na webu města Velká Bystřice. Dotazy Vám zodpoví rovněž správci kluziště, kteří budou po celou provozní dobu přítomni. Budeme vděčni i za případné náměty a připomínky, neboť víme, že vždy je co zlepšovat.

Vytvořeno 2.12.2022 15:32:05 | přečteno 3736x | martina.skalova
load