10. REGI-BANJO

Přehlídka trampských, country, bluegrassových a folkových skupin středomoravského hudebního teritoria.

sobota 9. června 2012 - amfiteátr v zámeckém parku

hlavní pořadatel - MS Band - Martin Seidler, tel.: 602 572 672

sigma.seidler@gmail.com

spolupořádá MěstoVelká Bystřice, Petr Nakládal, tel.: 724 080 298

e-mail: nakladal@muvb.cz

10. Velkobystřické regi Banjo 9. června poprvé pod otevřeným nebem

Kdy se řekne bystřické Banjo, vybaví se těm co o něm aspoň trošku něco ví jeho otec zakladatel a letitý hlavní organizátor Jaroslav Jerry Koš a stařičký sál kulturního domu Nadační. Postupem času se ustálilo schéma, kdy na sklonku zimy probíhala přehlídka REGI Banjo, na které měly příležitost si zahrát kapely z převážně středomoravského regionu a na podzim pak klasické velkobystřické Banjo, kde kromě tří nejlepších kapel z předjarního REGI Banja vystupovala celá plejáda celostátně známých interpretů.

Letošní rok přináší v tomto zažitém schématu změny a  i když to není cílem, změny zásadní. Jerry Koš se rozhodl po více než tuctu let po který se o přehlídky staral k předání starostí o chod tohoto zavedeného podniku a vybral si k tomu velkobystřickou country kapelu - MS Band. Při přípravě prvního REGI Banja jsme se rozhodli uspořádat REGI Banjo poprvé venku a to logicky v amfiteátru v zámeckém parku. Důvodů nás k tomu vedla celá řada a věříme, že pokud se proti nám nepostaví počasí, bude to změna ve většině ohledů velmi pozitivní (sál Nadační bude připraven pro případ, že by se skutečně venku být nedalo). Letošní ročník začne 9. června v 16.00  a i když ještě dotahujeme do konce přesné složení vystupujících, už teď je jisté, že se můžete těšit na ty nejlepší regionální interprety z oblasti folku, country, trampské hudby a bluegrassu. Kvalita přihlášených interpretů a pestrost hubeních směrů, kterou můžeme očekávat bude bezpochyby lákadlo i pro ty, co si v minulých letech do sálu na Banjo cestu nenašli. 

Podrobné informace ohledně letošního REGI Banja si budete mít možnost přečíst  dalších číslech Velkobystřických novin. Cílem tohoto krátkého článku je, aby jste si poznamenali, že 9. červen bude v amfiteátru patřit soutěžní přehlídce REGI Banjo. Takže si rezervujte čas od půlky odpoledne a počítejte s tím, že domů půjdete až za tmy.Budeme se na Vás těšit! 

Pro úplnost přidávám plánovaný termín podzimního Bystřického banja, bude to podobně jako loni již v říjnu - v sobotu 20. října 2012.

Za pořádající Město Velká Bystřice a MS Band se na vás těší

Martin Seidler

Vytvořeno 8.5.2014 10:23:35 | přečteno 466x | Jiří Třísko
load