Výzva 10000 kroků duben 2023

vizualy jaro 2023 vybraný CZ bez log

Pojďte s námi opět "KROKOVAT" aneb Dejte chůzi šanci!

A je to opět tady, rok s rokem se sešel a Dubnová krokovací výzva se blíží.
A kdy že to vypukne? No přece na apríla 1. 4. 2023 (a fakt to není apríl).

Tým Městského úřadu Velká Bystřice "MARAkeckyVB" vyzývá všechny týmy i jednotlivce z Velké Bystřice k připojení se do Výzvy 10 000 kroků a aby podpořil Třídní výzvu, rozhodl se ocenit tři nejlepší Třídní týmy z MZŠMŠ Velká Bystřice, kterým věnuje zážitkový poukaz pro celou třídu.

Určitě nezapomeneme vyzdvihnout i výkony všech ostatních účastníků, kteří se aktivně zapojí do letošní dubnové výzvy.
Tak pojďme a staňme se "městem ve kterém to šlape"!

Výzva 10 000 kroků pracuje s magickou hranicí deseti tisíc kroků, což odpovídá zhruba vzdálenosti 7,5 kilometrů. Ve skutečnosti však stačí mnohem méně kroků, aby byl organismus odolnější. Důležitější, než objem je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí a z toho plynoucí dobrá nálada. 

Soutěživí jedinci si své aktivity monitorují na jakémkoliv zařízení k tomu určeném a následně je nahrávají do speciální webové aplikace. Body, které účastníci získají za každý nachozený kilometr, se přepočítávají koeficienty, a tak starší lidé a lidé s vyšším BMI dostanou za jeden kilometr více bodů, než ti mladší a štíhlejší. Snahou je umožnit všem umístění na prvních místech „výkonnostního“ žebříčku s ohledem na individuální možnosti, ale to už všechno znáte.

Letošní výzva však přináší něco nového a tím je zapojení naší školy do Třídní výzvy. Tým tvoří pouze jeden dospělý, kterým je třídní učitel(ka) a jeho či její třída. Abychom docílili rovných podmínek, tak aby nebyly zvýhodněny třídy s více dětmi, budou třídy porovnávány podle součtu bodů 10ti dětí s nejvíce body a jejich učitele či učitelky vždy k danému dni. Přesná pravidla naleznete na níže uvedeném odkazu:

https://www.desettisickroku.cz/…ola

Celá akce je bezplatná a registrace do výzvy probíhá od 1. 3. 2023.

Deset tisíc kroků ke zdraví - 10000 kroků ke zdraví (desettisickroku.cz)Vytvořeno 21.2.2023 15:39:03 | přečteno 303x | petr.nakladal
load