Město Velká Bystřice se zapojilo do projektu „audit familyfriendlycommunity“

Radnice, autor: Zdeněk Polách

audit Familyfriendlycommunity

Město Velká Bystřice se zapojilo do projektu „audit familyfriendlycommunity“, jehož cílem je podpořit pro-rodinné klima v našem městě, tedy klima, které je přátelské rodině, podpoří budování vztahů v rodinách a mezigenerační dialog.

Název „audit familyfriendlycommunity“ (doslovný český překlad používaného anglického názvu je audit obec přátelská rodině)vychází z latinského slova audire (slyšet, naslouchat, konzultovat). Nejedná se tedy o audit v pravém slova smyslu, ale o vzájemné naslouchání mezi občany a zástupci obce.

Smyslem není tvořit opatření od „zeleného“ stolu, ale zapojit neziskový sektor, politickou reprezentaci, zaměstnavatele, školy a občany všech věkových kategorií a formou dialogu, diskuze, naslouchání ze strany obce, připravit opatření, která podpoří pro-rodinné klima a realizaci plánů, které budou prospěšné rodinám.

Našemu městu a jeho představitelům záleží na tom, aby se rodiny u nás dobře cítily, aby se jim zde dobře žilo. Zajímají nás ale i potřeby těch, kteří žijí sami, těch, kteří se starají nebo v budoucnosti budou starat o někoho blízkého.

Jelikož opravdu každý bude mít možnost se zapojit a vyjádřit svůj názor, chceme oslovit všechny občany od nejmladší po nejstarší generaci a věříme, že naší nabídky na spolupráci využijete.

O konkrétní možnosti zapojení se budete včas informováni.

Aktuální informace o průběhu auditního procesu budou k dispozici na webu města i v Bystřických novinách. Kontaktní osobou pro tento projekt se stala tajemnice městského úřadu Marcela Chumchalová, která Vás bude auditem provázet.

Více informací naleznete na stránkách projektuwww.affc.cz  a stránkách rodinné politiky Olomouckého kraje https://www.rodinajeok.cz/

Rodina je OK
Vytvořeno 31.7.2023 15:02:19 | přečteno 389x | marcela.chumchalova
load