Hlasujte o film

Letní kino

Promítání KINOAMFÍKU bude pokračovat v pátek 8. srpna.

Vyberte si v anketě jeden z pětice českých filmů.

Vyberte film, který byste si přáli vidět

 
10% (3)

 
48% (15)

 
23% (7)

 
6% (2)

 
13% (4)Trhák

Hudební komedie, Československo, 1980, 94 min
Režie: Zdeněk Podskalský
Hudba: Jaroslav Uhlíř, Petr Skoumal, Karel Vágner, Vítězslav Hádl
Hrají: Hana Zagorová, Josef Abrhám, Juraj Kukura, Waldemar Matuška, Laďka Kozderková, Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák, Petr Čepek, Jiřina Jirásková…

„Nech brouka žít“! Česká klasika z dílny Smoljak-Svěrák. Ten pravý film do amfiteátru: Panu Jíšovi se podařilo udat na Barrandově svůj první scénář. Už ve fázi přípravných prací s hrůzou zjišťuje, že filmaři naprosto obešli jeho záměr - místo sondy do života současné vesnice připravují velkolepou hudební show, o níž jsou přesvědčeni, že bude divácký trhák.

Perfect Days

Komedie, Česko, 2011, 105 min

Režie: Alice Nellis

Hrají: Ivana Chýlková, Vojtěch Kotek, Zuzana Bydžovská, Zuzana Kronerová, Ondřej Sokol, Bohumil Klepl…

Celý příběh začíná čtyřiačtyřicátými narozeninami Eriky (Ivana Chýlková), která sice nedostane největší kytici, jakou si dovede představit, zato ale pěkné přáníčko od své bývalé švagrové (Zuzana Bydžovská), trapný vzkaz v rozhlasovém pořadu od bývalého manžela (Bob Klepl), krém na vrásky od homosexuálního kamaráda Richarda (Ondřej Sokol) a dárkový striptýz od své nevyzpytatelné matky (Zuzana Kronerová). Přáníčko si doma vystaví, při vzkazu se – ač sama sebe proklíná – dojatě rozpláče a dárkového striptéra jí okamžitě přebere Richard. Takhle vypadá úspěšný život Eriky Oskarové, hvězdy televizního pořadu “Před a po”. Přitom Erika má skoro všechno – vlastní pořad, vyhlášený kadeřnický salón, velký byt s terasou a svobodu, ale s každým přibývajícím rokem víc a víc touží po tom jediném, co nemá – a to je dítě. Erika tedy nastolí plán “Dítě” a pustí se do něj se stejnou vervou, se kterou budovala jak svůj podnik, tak své vlastní já. Jenže některé věci se nalinkovat nedají, například mladičký barman Adam (Vojta Kotek).

Pražákům, těm je hej

Experimentální muzikál, Československo, 1990, 93 min
Režie: Karel Smyczek, Michael Kocáb
Hudba: Michael Kocáb
Hrají: Pražský výběr, Lucie Bílá…

Legendární Pražský výběr ve filmu. Děj filmu, režírovaného Karlem Smyczkem a Michaelem Kocábem, se začíná odvíjet v roce 1984, kdy je Pražskému výběru po pěti letech zase dovoleno veřejně vystupovat. Průvodcem příběhu je stařec Ropotámo (M. Kocáb v typické koncertní masce). Film ve stylizovaných sekvencích zachycuje písně, život skupiny, umělecké i lidské konflikty jejích členů i represe ze strany bolševického režimu. Vrcholem snímku je koncert v Lucerně v předvečer sametové revoluce, 16. listopadu 1989.

Můj vysvlečenej deník

Komedie, Česko, 2012, 102 min
Režie: Martin Dolenský
Hrají: Veronika Kubařová, Berenika Kohoutová, Marika šoposká, šárka Vaculíková, Igor Bareš…

Nehledejte v tom žádnou erotiku: Johana má tři kamarádky, dva kamarády, tátu a macechu. Kasandru, Káču, kterou doma terorizuje otec, Andy, která miluje Vektora a ještě mu to neřekla, Vektora, kterej miluje Andy a ještě jí to neřekl, a chytrýho kluka, co moc kouří trávu a říká se mu Hagrid. Taky tátu, co býval novinář a rocker a teď píše do bulváru a macechu Sábu, kterou nemůže vystát. Počty kamarádů a rodičů se ale změní. Johana se totiž nečekaně zamiluje, začne pátrat po muži ze starých dopisů, který znal její mámu, když byla naživu a který by mohl být jejím biologickým otcem, a její deník, kde je úplně všechno, chtějí vydat jako knížku. A ani ty depky už nejsou, co bejvaly.

Příběh kmotra

Kriminální drama, Česko, 2013, 99 min
Režie: Petr Nikolaev
Hrají: Ondřej Vetchý, Lukáš Vaculík…

Příběh Kmotra je inspirován bestsellerem Jaroslava  Kmenty „Kmotr Mrázek". Popisuje vzestup a pád člověka, který se od kšeftu s digitálními hodinkami  posunul až na pozici šedé eminence české politiky.

Vytvořeno 29.7.2014 16:23:57 | přečteno 623x | martina.skalova
load