Autobusy na akci Bílý kámen

Bílý kámen 2019

Cyklo-turistická akce Bílý kámen®se uskuteční v sobotu 17. června.

Město Velká Bystřice bude opět vypravovat autobus na akci Bílý kámem, určený zejména pro starší účastníky, případně rodiny s dětmi.
Jde o celodenní průjezd vojenským výcvikovým prostorem Libavá s deseti zastávkami na nejzajímavějších místech akce, jako je vlastní skalisko Bílého kamene, výstup na vyhlídkový bod Stražisko, zastávka u zámečku Bores, zpřístupněná místa s památníky v bývalých obcích Velká Střelná, Smilov a všechny pamětihodnosti Města Libavá (kostel, větrný mlýn, náměstí...). Navštívíte areál poutního kostela ve Staré bodě s kapličkou Královského pramene, znovuobnovený Jahnův kříž, památník a hřbitov v Nové Vsi nad Odrou, Zelený kříž i nově zbudovaný areál dvou pramenů řeky Odry u obce Kozlov. Průvodci po těchto trasách vám budou zkušení a znalí členové spolku Lubavia, kteří poskytnou všechny zajímavé informace o nejen místních památkách, ale i o pohnuté historii dnešního vojenského újezdu Libavá a jeho původních obyvatel.

Cena zájezdu je 350 Kč pro účastníky vyjíždějící z Velké Bystřice, autobusová zastávka u radnice ve směru na Mrsklesy, odjezd v 9:00 hod.,
(resp. 400 Kč pro účastníky vyjíždějící z Olomouce, Jeremenkova ulice u nádraží naproti budovy České pošty, odjezd v 8:30 hod.).

V ceně je zahrnuto vstupné 100 Kč, barevná mapa s propozicemi a mnoha dobovými fotografiemi, itinerář průjezdu trasy a výklad průvodce po celé trase zájezdu. Děti do deseti let mají cenu zájezdu sníženou o vstupné, které neplatí. Děti do patnácti let se mohou zúčastnit jen v doprovodu dospělé osoby. Místa můžete objednávat do obsazení kapacity autokaru. Kočárky do autobusů neberte. Terén, ve kterém se budete pohybovat, není vhodný pro jejich použití. Předpokládaný návrat kolem čtvrté hodiny odpolední.

Zájemci se mohou přihlásit osobně na Kulturním a informačním centru Velká Bystřice, e-mailem na adrese kultura@muvb.cz, nebo telefonicky na č. 734 236 502.
Při přihlášení uveďte příjmení a jméno osoby, která zájemce přihlašuje, počet osob, které se spolu s přihlašující osobou zájezdu zúčastní, nástupní místo, kontaktní
e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu. Rezervace bude žadateli potvrzena e-mailem a stává se platnou po úhradě ceny zájezdu.

Veškeré aktuální informace budou k dispozici na webových stránkách bilykamen-libava.cz nebo na facebooku „Bílý kámen“.
Na vaši účast při letošním Bílém kameni se těší pořadatelé z Velké Bystřice.


Vytvořeno 25.4.2023 14:21:26 | přečteno 2265x | petr.nakladal
load